środa, 7 listopada 2007

Tadeusz mam na imię

Dlaczego Mama z Tatą wybrali mi imię Tadeusz? najpierw nazywali mnie Robaczkiem, Fasolką, Urwiskiem itd. aż zaczęli się zastanawiać jak na parwdę mam mieć na imię. Mama dawno temu wymarzyła sobie imię dla swojego synka Krzys, jednakże mój Tata ma na imię Krzyś i dlatego też musiała dla mnei poszuakć innego imienia, wspólnie z Tatą wybrali kilka imion, które im się spodobały: Jerzy, Cezary, Bartłomiej, a z czasem uznali że będę Tadeuszem :)

Gdybym jednak miał być dziewczynką miałem zostać Zosią.

Tadeusz
Znaczenie imienia:
PATRON:Tadeusz, pierwotne imię Judy Apostoła, brata Jakuba. Św. Juda Tadeusz przebywał w Libanie, potem w Persji, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Patron w sprawach beznadziejnych. (Wspomnienie 28 października).
Pochodzenia hebrajskiego, od słowa taddai (odważny, mądry), lub aramejskiego, od słowa thad-daj (mężczyzna o szerokim torsie). W Polsce notowane od XIII wieku, również jako Tadaj, Tadej, Tadzik, Thaddaeus. Na wschodzie występuje w formie Fadej. Zdrobnienia: Tadek, Tadzik, Tadzio, Tadeuszek. Obce formy: Thaddaeus, Taddaeus (łac.), Thaddeus (ang.), Thaddäus, Thadde (niem.), Thaddée (fr.), Tadeo (hiszp.), Taddeo (wł.), Fadej, Tadeuš (ros.), Tadeáš (czes., słowac.), Tadija, Tadej, Tado (połud.-słow.).
Człowiek dobry, szlachetny, inteligenty i kulturalny. Zdobwa dużo wiedzy humanistycznej, z której wiele korzysta w życiu. Jest dobrym popularyzatorem nauki. Posiada zmysł organizacyjny, dlatego urządza znaczące akcje społeczne. Wszystkich ludzi sobie jedna i nie umie ich zrażać. Ta jego dobroć często wykorzystywana jest przez rozmaitych cwaniaków. Osoby te posiadają naturę skromną, która jednak z jednej strony może czynić dobro, a z drugiej doprowadzić do zła.
Imię Tadeusz nosił jeden z dwunastu apostołów. Jako święty był szczególnie czczony na Litwie. Był także opiekunem tych, którzy znaleźli się w beznadziejnych opałach. Gdy Polska znalazła się w takiej sytuacji - zajęta przez zaborców - na czele pierwszego powstania stanął pochodzący z Litwy Tadeusz Kościuszko. Adam Mickiewicz swój wielki epos dziejący się w jego ojczystej Litwie zatytułował Pan Tadeusz. Polacy chrzcili tym imieniem swych synów, gdy chcieli, by ci wyrośli na patriotów. Imię to w języku aramejskim (czyli w ojczystym języku Jezusa i apostołów) znaczyło tyle, co barczysty, krzepki, czy też śmiały.
Jego liczba to trójka, liczba, która w numerologii oznacza odwagę, dzielność, wiarę we własne siły, błyskotliwość umysłu i powodzenie w życiu. Wibracje imienia Tadeusz odpowiadają astrologicznym wpływom Jowisza.
Zgodnie z tym, co powiedziano, Tadeuszowie to chłopcy do tańca i do różańca. Zwykle w młodym wieku dobrze dają sobie radę we wszystkich konkurencjach wymagających ruchu i zręczności, a także współdziałania w grupie rówieśników. Często zostają kapitanami podwórkowych drużyn i szybko zdobywają sprawności w harcerstwie. Wcześniej niż ich koledzy zdają egzaminy na prawo jazdy i w ogóle są pierwsi we wszelkich męskich konkurencjach. Także w późniejszym wieku Tadeuszom konieczne jest do szczęścia takie poletko, na którym byłby najlepszy, toteż wielu wśród nich jest zamiłowanych wędkarzy, krótkofalowców i innych hobbystów. Przebojowa natura Tadeusza nie przeszkadza mu jednak harmonijnie włączyć się w życie rodzinne i społeczne. Zwykle wierny jest on rodzinnym tradycjom i często realizuje ambicje swoich przodków po mieczu. Często Tadeuszowie obsadzają te zawody i role społeczne, w których konieczna jest odpowiedzialność za innych, troska o wspólne dobro i sprawy społeczne. W gronie rodziny idealni są w roli dobrych wujaszków.
Jak już powiedziano, planetą Tadeuszów jest Jowisz, a w związku z tym imię to najlepiej odpowiada ognistej i społecznej zarazem naturze Strzelca. Ze względu na zamiłowanie do tradycji i harmonijnego rozłożenia swoich sił imię to opowiada również znakom Raka, Wagi i Ryb. Również zgodny Byk i sumienna Panna mogą śmiało nosić to imię i traktować je jako źródło energii. Oczywiście można też je polecić ognistym Lwom i rzutkim Bliźniętom; może też łagodzić nieokrzesany charakter Baranów. Z różnych powodów nie jest ono najbardziej odpowiednie dla Skorpionów, Koziorożców i Wodników.

Brak komentarzy: